WkołoSoko

DJI_0563

WkołoSoko - idea

Wkoło Soko to klaster turystyczny. Naszym celem jest promowanie walorów turystycznych Sokołowska i Gór Suchych leżących w strefie przygranicznej, nieopodal Wałbrzycha. Wierzymy, że działania w partnerstwie, zamiast w pojedynkę, dają więcej możliwości. Dlatego razem pracujemy nad wspólną ofertą i wspólnymi akcjami, a naszym nadrzędnym celem jest sprawienie, by więcej turystów dowiedziało się o Sokołowsku i Górach Kamiennych i odkryło to, co mają do zaoferowania.

Kim jesteśmy?

WkołoSoko to podmioty związane z turystyką, prowadzące działalność w Sokołowsku i okolicach. Są to obiekty noclegowe i gastronomiczne: Schronisko PTTK Andrzejówka, Ośrodek Wypoczynkowy Radosno, Pensjonat Leśne Źródło, Kinokawiarnia Zdrowie, jak również instytucje prowadzące warsztaty dla turystów, jak Dzika Owca, Edyflora, wypożyczalnia rowerów Green Ebike Sudecka Rowerownia czy oferująca spacery z przewodnikiem Spacerownia Sokołowsko. Całość dopełniają: Fundacja In Situ, która dba o kulturalny rozwój Sokołowska oraz Fundacja Polska Górom ze sklepem Duch Gór, ofertą gier terenowych w aplikacji Tropimy i wyjściami w góry z przewodnikiem.

Nad całością naszej inicjatywy pieczę trzymają 2 organizacje z Wałbrzycha, które od lat wspierają rozwój środowiska lokalnego: Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Co robimy?

Działalność WkołoSoko z oczywistych względów kręci się wokół Gór Suchych i Kamiennych, ale podejmujemy także inicjatywy, które zwiększają naszą rozpoznawalność na większym obszarze. W marcu 2023 roku wystawiliśmy wspólne stoisko na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu. Planujemy udział w kolejnych, w Krakowie i Poznaniu. W maju 2023 roku otrzymaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dotację na promowanie walorów turystycznych Sokołowska. Z dofinansowania powstaje strona internetowa wkolosoko.pl, ulotki i mapy, które będą kolportowane przez członków partnerstwa.

Cały czas zacieśniamy współpracę w ramach klastra. Spotykamy się regularnie, by wymieniać pomysłami, planować działania, tworzyć wspólnie ofertę. Coraz częściej wykorzystujemy ofertę innych członków klastra, planując własne działania. WkołoSoko to piękny przykład, jak otwartość i współpraca może napędzać rozwój turystyczny. Odkryj Sokołowsko i Góry Kamienne.